04
11

Instytut Macierzyństwa ma już rok!

Minął rok działalności Instytutu Macierzyństwa. Najtrudniejszy ale i najciekawszy. Czas, który staraliśmy się wykorzystać najlepiej jak potrafimy. To czas przepełniony emocjami, które na każdym kroku towarzyszą naszym pacjentkom. Były chwile smutku ale i chwile radości. Dzisiaj przyszedł moment w którym chcę podziękować całemu zespołowi Instytutu Macierzyństwa za zaangażowanie, troskę o kobiety i serce, które chcieliście im okazać.

Chcę podziękować również wszystkim pacjentkom za zaufanie, którym obdarzyłyście Instytut Macierzyństwa wybierając go jako miejsce, które ma towarzyszyć często w niełatwych momentach w Waszym życiu. Ten rok to również dużo pracy, która mamy nadzieję będzie owocowała w kolejnych latach. Poprzez tak liczne kontakty z pacjentkami i ogromną chęć współpracy udało się nam zrozumieć co tak naprawdę jest dla Was  najtrudniejsze.

Oczywiście jest to cała mnogość czynników ale tak bardzo trudno jest się przyznać samej sobie i przed drugim człowiekiem, że pragnę mieć dziecko. To przecież takie ludzkie!

Wolimy mówić o sukcesach niż o niepowodzeniach. Ale z drugiej strony dlaczego my kobiety mamy przez cały czas coś udawać, że to nieprawda, że chcę mieć dziecko. To nie ten czas, teraz to ja mam w głowie ważniejsze rzeczy...

Kobiety, które przychodzą do Instytutu Macierzyństwa bardzo często żałują, że tak późno tu trafiły, to dla nich ogromna ulga móc powiedzieć tak jak jest , po prostu bez udawania.

Z drugiej strony, gdy patrzymy na uwarunkowania socjologiczne, to takie miejsce nie powinno mieć racji bytu. Jeszcze całkiem niedawno bo dwie, trzy dekady temu niepłodność była tematem tabu. Dziś z pełną świadomością możemy powiedzieć, że takie miejsce jest potrzebne. Kobiety mają coraz większą świadomość dotyczącą leczenia niepłodności, są silnymi i niezależnymi kobietami, które nie boją się  zawalczyć o to aby zostać matką! 

Otwierając to miejsce wyszliśmy poza rynkowe schematy, dzisiaj chcemy zrobić kolejny krok. Pragniemy zainicjować ogólnopolską akcję społeczną "Niepłodność bez retuszu", poprzez którą będziemy chcieli głównie edukować ale również stworzyć bezpieczną przestrzeń dla kobiet do wyrażania emocji.

Być może to się nie uda ale być może pomoże kobietom chociażby przez zaangażowanie się, przekierować myśli na inny tor i tak jak mówi motto Instytutu Macierzyństwa "Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz, one przyjdą same..."

O szczegółach akcji będziemy informować na bieżąco. Specjalnie w tym celu został utworzony profil na FB/Niepłodność bez retuszu.

Zapraszamy!

Facebook
Opinie i komentarze
 • To miejsce zmienia jakość życia na lepsze... Dziękuję Drogie Panie!

  Dodał : Alina

  Dodaj opinię

  Wszystkie opinie

 • Miałam okazję wraz z mężem uczestniczyć w zajęciach dla przyszłych rodziców. Wykwalifikowana kadra i indywidualne podejście do klientów sprawiły, że czuliśmy się swobodnie, a uzyskaną w

  Dodał : Agnieszka

  Dodaj opinię

  Wszystkie opinie

 • Bardzo fajna strona ! Dużo ciekawych informacji :) Dziękuję , że jesteście.

  Dodał : ania.m

  Dodaj opinię

  Wszystkie opinie

 • Miałam okazję uczestniczyć w warsztatach motywacyjnych w Instytucie Macierzyństwa. Polecam ten warsztat! Atmosfera zajęć wyjątkowa, sprzyjała dużej otwartości. Warsztaty bardzo profesjonalne

  Dodał : Ewelina

  Dodaj opinię

  Wszystkie opinie

 • Zachęcamy do wyrażania swoich opinii o Instytucie Macierzyństwa.

  Dodał : Instytut Macierzyństwa

  Dodaj opinię

  Wszystkie opinie

Sonda
© Copyright 2012-2013 Instytut Macierzyństwa. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonanie projektowanie stron internetowych